Це розділ у якому зібрані найчасті питання від людей.

Текст готується

Скоріш за все вона деактивована.
Можливо вона потребує сервісу.

Опис готується.

В останній час люди використовують значну кількість технологій, які забруднюють навколишнє середовище, в тому числі повітря. В Україні часто на виробництві використовують застарілі технології очистки викидів. Також велика кількість людей користується автомобілями та іншою технікою без справних фільтрів для очищення вихлопних газів. Це приводить до стрімкого забруднення повітря.

Показник PM 2.5 відображає концентрацію твердих частинок діаметром до 2.5 мікрометра. Показник PM 10 відображає концентрацію твердих частинок діаметром до 10 мікрометрів.

Нормальним рівнем концентрації вважається ≤ 50 мкг/м3.

Тверді частинки діаметром 2.5 мікрометра, настільки малі що їх можна тільки побачити за допомогою мікроскопу. Вони без перешкод проникають глибоко в дихальні шляхи, минаючи захисні системи організму людини. Наше тіло просто не призначене для блокування PM 2.5. Вони легші ніж PM10 і поглиблюються в наш організм далі, завдаючи більшої шкоди нашому здоров’ю. Вони також залишаються в повітрі довше, а з вітром і переносяться далі ніж PM10. Переважна частина утворюється внаслідок спалювання різних видів палива.

Тверді частинки діаметром 10 мікрометрів не такі малі як PM2.5, проте в 30 разів менші, ніж ширина волосся на Вашій голові, досить маленькі, щоб потрапити повз наші захисні носові волосся в верхні дихальні шляхи наших легенів.

PM10 подразнюють людські дихальні шляхи, особливо серед астматиків та людей похилого віку. Вони подразнюють слизову оболонку очей та провокують сухість в горлі. Проте експерти в галузі охорони здоров’я менше стурбовані впливом PM10 на людину, оскільки захисні функції організму є досить ефективним щодо них. Крихітні волоски вздовж дихальних шляхів блокують частину PM 10. На щастя, ви також можете кашляти та чхати, деякі з них просто вилетять з Вашого організму зі слизом. Крім того, частинки PM 10 можуть залишатися в повітрі протягом декількох хвилин, можливо, до декількох годин, а частинки PM 2.5 можуть затримуватися протягом декількох днів або ж, в залежності від погоди, до тижнів. Як наслідок, навіть якщо рівні PM 2.5 та PM 10 постійно спостерігаються, експерти вважають, що PM 2.5 є більш шкідливим.

Існує зростаюча обізнаність про небезпеку твердих частинок PM 2.5 та PM 10 для організму людини. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що вони впливають на більшу кількість людей у ​​всьому світі, ніж будь-який інший забруднювач. У своєму звіті у 2005 році організація дійшла висновку «Все населення зазнає негативного впливу, але піддатливість організму до забруднення може відрізнятися за віком та станом здоров’я. Як свідчить практика, можливі ризики негативних наслідків зростають, якщо в організмі існує схильність до них, водночас, немає достатньої кількості свідчень того, що існує певний поріг, переступивши який ми позбудемося негативного впливу на наше здоров’я» А це значить, що навіть короткострокове виявлення несе ризик наслідків для здоров’я

В EcoCity дають кілька порад на випадок, якщо показники забруднення повітря суттєво перевищені:

  • Намагайтесь менше часу проводити на вулиці,
  • Не рекомендується займатись спортом на вулиці,
  • Використовуйте захисні маски, по типу таких.
  • Якщо ви маєте захворювання дихальної системи, при ознаках ускладнень проконсультуйтесь з лікарем.

До перевищення показників мікропилу найбільш чутливими є діти, люди похилого віку, люди із легеневими та серцево-судинними захворюваннями.

Власники станцій можуть отримати архів даних з своєї станції у кабінеті. 
Якщо ви дата аналітик і вас цікавлять дані з багатьох станцій, ви можете написати нам на Facebook сторінку і ми обговоримо умови використання даних.

В туманну погоду ми спостерігаємо значні перевищення концентрацій pm10, це пов'язано з тим, що оптичні сенсори, які ми використовуємо sds011 та pms7003 сприймають частки води, як забруднення. 
Звичайно таких концентрацій забруднення по pm10 в туманну погоду насправді немає. 
Щоб точніше вимірювати забруднення в туманну погоду наша команда розробила підігрів повітря перед сенсором пилу sds011 при перевищенні вологості 70%. 

Туман в меншій мірі впливає на дрібнодисперсні частки PM2.5. Тому індекс якості повітря та застереження на сайті ми прив'язали до забруднення PM2.5. 

  • Найближчим часом в продажу з'являться пристрої з підігрівом повітря перед сенсором пилу sds011. Та просто kit-набори з підігрівом для модернізації вже встановлених станцій. Його можна буде власноруч встановити або ж відправити станцію до нас на модернізацію. 

 Під час тестувань підігріву ми помітили, що при нормальній вологості повітря до 70% показник по мікропилу занижується на 20%. Це може бути пов'язано з розігрівання аерозолів та переходом їх у газоподібний стан. Також ми помітили, що в дуже густий туман, підігрів може не справлятись з такою кількістю води у повітрі і реальне забруднення також може не відповідати показникам з сенсора. Тому потрібно відноситись до показників громадського моніторингу в туманну погоду, як до відносно точних, або ж вийшовших за рамки діапазону вимірювань сенсору. 

Туманний період в Україні скоро пройде та сенсори знову відображатимуть реальні значення забруднення. 

Ми притримуємось і тієї ж думки, що в туман не рекомендуємо займатись спортом в індустріальних містах та містах де відбувається спалювання будь-яких видів палива. Оскільки туман накопичує в собі різні типи забрудників, чи то дрібнодисперсний пил, чи розчиняє гази. Їхню точну концентрацію сенсори не в змозі виміряти при таких метеорологічних умовах, але вона точно зростає. Це завдання дорощого обладнання, яке за ціною недоступне для громадського моніторингу якості повітря. 

Як реагує сенсор формальдегіду ZE08-CH20 на туман? Це є електрохімічний сенсор і при конденсації вологи на мембрані сенсору змінюється хімічний склад та також спотворюються показники. В туманну погоду його показники виходять за рамки діапазону вимірювання сенсору. Після просушування сенсору, показник повертається в норму. Розв'язання даної проблеми в стадії розробки нашою командою. Скоріш за все це буде окрема камера підігріву для цього сенсору та управління підігрівом. 

Сенсор формальдегіду також реагує на інші речовини у повітрі, перехресні гази.

Тут є відношення:
C6H6 100ppm - показник сенсору  0.1ppm 
Cl2 10ppm - показник сенсору 0.1ppm
CH3CL 5ppm - показник сенсору 0.1ppm
C3H6O 100ppm -  показник сенсору 0.2ppm
C2H4O 10ppm - показник сенсору 0.5ppm
SO2 20ppm - показник сенсору 0.8ppm
H2S 100ppm - показник сенсору 3.7ppm
H2 500ppm - показник сенсору 5.5ppm
C2H5OH 131ppm - показник сенсору 5ppm
CH3OH 42ppm - показник сенсору 5ppm

Ці всі гази не несуть користі для нашого організму. Тому вимір сенсору формальдегіду це сукупний вплив кросгазів та сама концентрація формальдегіду у повітрі.

Ми постійно працюємо над точністю та доступністю пристроїв громадського моніторингу якості повітря України.
Якщо є поради, щодо використання інших сенсорів у громадському моніторингу то ми завжди відкриті до спілкування та співпраці. Ми проходимо шлях, який ще ніхто не пройшов до нас ні в Україні ні закордоном, тестуємо доступні сенсори та впроваджуємо їх у громадському моніторингу. Дуже вдячні за розуміння. 

Моніторимо і далі.